Live Football Streaming and Football Highlights - Football Goal TV

Upcoming Soccer Schedules

ACT Premier League
2017-04-30 05:00:00 Canberra FC 2 - 0 Woden Valley
2017-04-30 05:00:00 Cooma Tigers - Australian Institute Of Sport Am
2017-04-30 05:00:00 Canberra Olympic 4 - 3 Belconnen United
African Nations Championship
2017-04-30 10:00:00 South Sudan - Somalia
Albania Super league
2017-04-30 14:00:00 Luftetari - Skenderbeu Korca
2017-04-30 17:00:00 Teuta Durres - Flamurtari
Andorra Super league
2017-04-30 10:00:00 UE Santa Coloma - Sant Julia
2017-04-30 12:00:00 CE Jenlai - Encamp
2017-04-30 14:00:00 La Posa FC Lusitans - FC Santa Coloma
Angola Girabola League
2017-04-30 14:00:00 Academica Lobito - CRD Libolo
2017-04-30 14:30:00 Desportivo Huila - Progresso
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester
2017-04-30 18:30:00 General Lamadrid - Deportivo Paraguayo
Argentina group C Tebolidun League Manchester
2017-04-30 15:00:00 Berazategui 1 - 0 Deportivo Armenio
2017-04-30 18:30:00 Sportivo Barracas - Central Cordoba
2017-04-30 18:30:00 Sacachispas - San Martin Burzaco
2017-04-30 18:30:00 Defensores de Cambaceres - CA San Miguel
2017-04-30 18:30:00 Club Lujan - El Porvenir
Argentina Prim C Metropolitana
2017-04-30 15:00:00 Club Atletico Acassuso - UAI Urquiza
2017-04-30 16:40:00 Estudiantes de Caseros - CA Platense
2017-04-30 18:30:00 Tristan Suarez - San Telmo
2017-04-30 18:30:00 Colegiales - Villa San Carlos
Argentina Reserve League
2017-04-30 13:00:00 Boca Juniors Reserve - Arsenal de Sarandi Reserves
2017-04-30 18:00:00 Sarmiento Junin Reserve - Colon Reserves
Argentine Division 1
2017-04-30 19:00:00 Atletico Tucuman - River Plate
2017-04-30 19:00:00 Godoy Cruz Antonio Tomba - San Martin San Juan
2017-04-30 20:00:00 Rosario Central - Aldosivi Mar del Plata
2017-04-30 22:10:00 Boca Juniors - Arsenal de Sarandi
2017-04-30 22:30:00 Olimpo Bahia Blanca - Atletico Rafaela
Argentine Division 2
2017-04-30 18:40:00 Los Andes - Ferrol Carril Oeste
2017-04-30 18:45:00 Argentinos juniors - CA Brown Adrogue
2017-04-30 20:00:00 Gimnasia Jujuy - All Boys
2017-04-30 20:00:00 San Martin Tucuman - Douglas Haig
2017-04-30 20:00:00 Crucero del Norte - Estudiantes de San Luis
2017-04-30 22:00:00 Santa Marina Tandil - Boca Unidos
Argentine Torneo A
2017-04-30 19:00:00 Alvarado Mar del Plata - Sportivo Las Parejas
2017-04-30 19:00:00 Deportivo Maipu - Club General Belgrano
2017-04-30 19:00:00 CA Juventud Unida San Luis - San Jorge Tucuman
2017-04-30 19:00:00 Desamparados - San Lorenzo Alem
2017-04-30 19:00:00 Independiente Neuquen - Rivadavia Lincoln
2017-04-30 19:00:00 Libertad Sunchales - Sol de America (ARG)
Armenia Premier League
2017-04-30 15:00:00 FC Pyunik - Banants
Australia A-League
2017-04-30 07:00:00 Melbourne Victory 1 - 0 Brisbane Roar
Australia Brisbane Premier League
2017-04-30 05:15:00 Ipswich knights SC 1 - 3 Peninsula Power
Australia Brisbane Premier League Reserves
2017-04-30 03:00:00 Ipswich Knights SC Reserve 2 - 0 Peninsula Power Reserve
Australia Capital Territory U20 League
2017-04-30 03:00:00 Canberra Olympic U20 1 - 1 Belconnen United U20
Australia New South Wales League 2
2017-04-30 05:05:00 Mounties Wanderers 1 - 1 Marconi Stallions
Australia Queensland State Women's Premier League
2017-04-30 07:00:00 Eastern Suburbs SC Women 4 - 2 Gold Coast city women
2017-04-30 09:05:00 Queensland University(w) 5 - 1 Weston Pud(w)
Australia U20
2017-04-30 04:00:00 Sydney United 58 U20 1 - 0 Parramatta FC U20
2017-04-30 04:30:00 APIA Leichhardt Tigers U20 5 - 3 Sydney Olympic FC U20
2017-04-30 05:00:00 StirlingLions U20 2 - 1 Balcatta U20
2017-04-30 05:00:00 Hake Ya Dong in Sydney City U20 0 - 0 Sydney FC U20
Australia Victoria State League 1 Women
2017-04-30 08:00:00 Boroondara Eagles Women's 0 - 0 Casey Comets (w)
Australia Victoria U20 League
2017-04-30 03:00:00 Nunawading U20 1 - 4 Sunshine George Cross U20
Australia Victorian Premier League U21
2017-04-30 02:00:00 Heidelberg United U21 3 - 1 Bentleigh greens U21
Australian Welsh League
2017-04-30 05:05:00 North Shore Marin 3 - 4 St George Saints
2017-04-30 05:10:00 Gladesville Ryde Magic 0 - 0 Mr Berri
2017-04-30 09:00:00 Inter Lions 1 - 3 Sydney University
Austria Landesliga
2017-04-30 08:15:00 Favoritner AC - SV Gerasdorf Stammer
Austrian 3.Liga
2017-04-30 13:00:00 Sturm Graz (Youth) - Deutschlandsberger SC
2017-04-30 17:00:00 SV Austria Salzburg - Viessmann SC Hard
2017-04-30 17:00:00 SV Grodig - St. Johann
2017-04-30 17:00:00 SV Seekirchen - FC Wacker Innsbruck Amateure
2017-04-30 17:00:00 USK Anif - Salzburger AK 1914
2017-04-30 17:00:00 Kufstein - VfB Hohenems
2017-04-30 17:00:00 FC Pinzgau Saalfelden - SC Schwaz
2017-04-30 17:00:00 Rheindorf Altach B - USC Eugendorf
2017-04-30 17:00:00 Worgl Obi SV - FC Dornbirn 1913
Austrian Bundesliga
2017-04-30 14:30:00 Trenkwalder Admira Wacker - Rapid Wien
Austrian Frauen Bundesliga
2017-04-30 11:50:00 Wacker Innsbruck (w) 0 - 2 SKV Altenmarkt (w)
2017-04-30 13:00:00 Sudburgenland (w) - Sturm Graz/Stattegg (w)
Bahrain Division 2
2017-04-30 15:30:00 Al-Budaiya - Al-Ittihad(BHR)
2017-04-30 15:30:00 Sitra - Qalali
2017-04-30 15:30:00 Al-Tadhmon - Busaiteen
2017-04-30 15:59:00 Al-Ittifaq - Al-Shabbab
Beach Soccer World Cup
2017-04-30 19:30:00 Tahiti Beach Soccer - Japan Beach Soccer
2017-04-30 21:00:00 Paraguay Beach Soccer - Portugal Beach Soccer
2017-04-30 22:30:00 Poland Beach Soccer - Brazil Beach Soccer
Belarus Womens Premier League
2017-04-30 11:15:00 Slavyanka Minsk (W) - Nadezhda Women
Belarusian Premier League
2017-04-30 13:30:00 FC Torpedo Zhodino - Dnepr Mogilev
2017-04-30 14:30:00 Dinamo Brest - Slavia Mozyr
2017-04-30 15:30:00 BATE Borisov - Shakhter Soligorsk
2017-04-30 15:59:00 FK Gorodeya - Dinamo Minsk
2017-04-30 16:30:00 FC Gomel - Slutsksakhar Slutsk
Belgian Pro League
2017-04-30 12:30:00 KAA Gent 0 - 0 Anderlecht
2017-04-30 15:59:00 Oostende - Charleroi
2017-04-30 18:00:00 Mouscron Peruwelz - Roeselare
Belize Premier League
2017-04-30 01:30:00 Belmopan Bandits SC 1 - 1 BDF FC
2017-04-30 22:00:00 Belize Police United - Hankook Verdes
Bolivia Primera Division
2017-04-30 15:00:00 Sport Boys Warnes - San Jose
2017-04-30 19:00:00 Club Guabira - Bolivar
2017-04-30 21:15:00 The Strongest - Petrolero de Yacuiba
2017-04-30 23:30:00 Blooming - Oriente Petrolero
Bosnia and Herzegovina Premier League
2017-04-30 15:00:00 NK Metalleghe-BSI - Vitez
2017-04-30 15:00:00 Olimpik Sarajevo - NK Siroki Brijeg
2017-04-30 15:00:00 Sloboda - FK Zeljeznicar
Botola 2
2017-04-30 15:00:00 Union Sportive Ait Melloul - Olympique Dcheira
2017-04-30 15:00:00 Racing Casablanca - CAYB Club Athletic Youssoufia
2017-04-30 15:00:00 MCO Mouloudia Oujda - RCOZ Oued Zem
2017-04-30 15:00:00 Raja de Beni Mellal - JSM Jeunesse Sportive El Massi
2017-04-30 15:00:00 ASS Association Sportive de Sa - Maghreb Fez
2017-04-30 15:00:00 Wydad Fes - RB Rachad Bernoussi
2017-04-30 15:00:00 Wydad Temara - Itihad Z. Khemisset
2017-04-30 15:00:00 USK US Sidi Kacem - Union Sportive Temara
Botola Pro 1
2017-04-30 15:00:00 IRT Itihad de Tanger - Wydad Casablanca
2017-04-30 15:00:00 KAC de Kenitra - Chabab Rif Hoceima
2017-04-30 18:00:00 Union Touarga Sport Rabat - Chabab Atlas Khenifra
Bra CaP
2017-04-30 14:00:00 Londrina PR - Cianorte PR
2017-04-30 19:00:00 Atletico Paranaense - Coritiba PR
BRA CGD
2017-04-30 19:00:00 Vila Nova - Goias
BRA CP
2017-04-30 22:00:00 ABC RN - Globo
BRA D4
2017-04-30 19:00:00 Cuiaba - Sinop MT
2017-04-30 19:00:00 SC Paysandu Para - Remo Belem (PA)
2017-04-30 19:00:00 CRB Mather Europe - CSA-AL
Brasil Campeonato do Nordeste Primeira
2017-04-30 19:00:00 Bahia BA - Vitoria BA
Brasileiro, Serie C
2017-04-30 18:30:00 Portuguesa Londrinense PR - Iraty
Brazil Campeonato Carioca
2017-04-30 19:00:00 Fluminense RJ - Flamengo
Brazil Campeonato Catarinense Division 1
2017-04-30 19:00:00 Avai FC SC - Chapecoense SC
Brazil Campeonato Cearense Division 1
2017-04-30 19:00:00 Ferroviario CE - Ceara
Brazil Campeonato Gaucho Division 1
2017-04-30 19:00:00 Internacional RS - Novo Hamburgo RS
Brazil Campeonato Mineiro Division 1
2017-04-30 19:00:00 Cruzeiro (MG) - Atletico Mineiro
Brazil Campeonato Paulista
2017-04-30 19:00:00 Ponte Preta - Corinthians Paulista (SP)
Brazil Campeonato Paulista C
2017-04-30 13:00:00 Olimpia SP - AA Portuguesa Santista
2017-04-30 13:00:00 Atletico Real Cubatense - Atletico Mogi SP
2017-04-30 13:00:00 Anpaao - CA Taquaritinga SP
2017-04-30 18:00:00 Osvaldo Cruz/SP - Gremio Barueri SP
Brazil Campeonato Paulista Youth
2017-04-30 13:00:00 Fluminense U20 - Vasco da Gama U20
Brazil DDL
2017-04-30 21:15:00 Guarany de Bage - Inter Santa Maria(RS)
Brazil Paraibano
2017-04-30 21:30:00 Treze Campina Grande PB - Botafogo PB
Brazil Paulista Women's League
2017-04-30 13:00:00 Portuguesa(w) - Juventus/SP Women
2017-04-30 18:00:00 Taubate(w) - Sao Jose dos Campos Women
2017-04-30 18:00:00 Ferroviaria SP Women's - XV de Piracicaba(w)
2017-04-30 18:00:00 Rio Branco EC Women - AA Francana/SP(w)
2017-04-30 18:00:00 AD Centro Olimpico(w) - Santos (w)
Brunei Super League
2017-04-30 12:15:00 Jerudong FC - Wijaya FC
Bulgaria B PFG
2017-04-30 14:00:00 Bansko - Oborishte
2017-04-30 14:00:00 PFC Nesebar - Spartak Pleven
2017-04-30 14:00:00 Tsarsko Selo - Septemvri Simitli
2017-04-30 14:00:00 Vitosha Bistritsa - Lokomotiv Sofia
2017-04-30 14:00:00 CSKA Sofia B - Etar
2017-04-30 14:00:00 Botev Galabovo - Botev Vratsa
2017-04-30 15:00:00 FC Sozopol - Chernomorets Pomorie
Bulgaria Premier League
2017-04-30 14:45:00 PFK Montana - Botev Plovdiv
Cameroon Elite One
2017-04-30 12:30:00 Unisport Bafang - Colombe du Dja et Lobo
2017-04-30 14:30:00 Lion Blessé - APEJES Academy
2017-04-30 14:30:00 UMS de Loum - New Star De Douala
2017-04-30 14:30:00 Union Douala - Dragon Club Yaounde
2017-04-30 15:00:00 Canon de Yaounde - Young Sports
Chile Primera B
2017-04-30 19:00:00 Cobreloa - Nublense
2017-04-30 20:00:00 San Marcos de Arica - Rangers Talca
Chile Primera D
2017-04-30 19:00:00 Naval de Talcahuano - Melipilla
2017-04-30 19:00:00 Gasparin FC - Deportivo Estacion Central
Chinese Football Association Jia League
2017-04-30 07:30:00 Beijing Renhe 2 - 0 Zhejiang Yiteng FC
2017-04-30 11:35:00 Shijiazhuang YongChang FC 2 - 2 Dalian Aerbin
Chinese Football Association Yi League
2017-04-30 07:30:00 Dalian Boyang 0 - 0 ShenYang DongJin
Chinese Super League
2017-04-30 11:35:00 Chongqing Lifan 1 - 1 Shanghai East Asia FC
Chinese Taipei Intercity League
2017-04-30 05:30:00 FuJen University FC 1 - 2 NSTC
2017-04-30 07:30:00 Tatung FC 2 - 1 NTUPES
Colombia Copa Premier
2017-04-30 16:30:00 Universitario de Popayan - Orsomarso
2017-04-30 19:00:00 Bogota FC - Union Magdalena
2017-04-30 20:30:00 Llaneros FC - Barranquilla FC
2017-04-30 23:00:00 Real Santander - Deportivo Rionegro
CONCACAF Championship U17
2017-04-30 00:30:00 MexicoU17 5 - 1 Jamaica U17
Costa Rica 2.Liga
2017-04-30 17:00:00 Municipal Turrialba - AD Grecia
2017-04-30 17:15:00 ADR Jicaral - Sporting San Jose
Costa Rica Primera Division
2017-04-30 02:15:00 Deportivo Saprissa 2 - 2 Herediano
2017-04-30 21:00:00 Santos De Guapiles - Limon FC
Croatia 1.Division
2017-04-30 13:00:00 Istra 1961 Pula - Hajduk Split
2017-04-30 17:00:00 NK Split - Slaven Koprivnica
Croatia 2.Division
2017-04-30 15:00:00 Dinamo Zagreb II - HNK Sibenik
2017-04-30 15:00:00 Rudes - NK Dugopolje
Cyprus 1 Division
2017-04-30 13:00:00 AEK Larnaca - Apollon Limassol FC
2017-04-30 15:00:00 AEL Limassol - APOEL Nicosia
2017-04-30 15:59:00 Nea Salamis - Ethnikos Achnas FC
Cyprus Cup Women
2017-04-30 08:00:00 FA Club Barcelona Women 0 - 5 Apollon Limassol LFC (w)
Czech Group D League
2017-04-30 08:00:00 HFK Olomouc B 4 - 1 SK Sulko Zabreh
2017-04-30 08:15:00 MFK Havirov 2 - 0 Frydlant Nad Ostravici
2017-04-30 08:15:00 Slavicin 1 - 1 FK Pelhrimov
Czech Republic Cambrinus Liga Women's
2017-04-30 11:00:00 Slavia Praha (w) - Sparta Praha (w)
2017-04-30 11:30:00 Slovan Liberec Women's - Slovacko (w)
2017-04-30 14:00:00 Brno (w) - Hradec Kralove (w)
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
2017-04-30 08:15:00 Unicov 4 - 1 HFK Trebic
2017-04-30 08:15:00 Velke Mezirici 4 - 0 Vyskov
2017-04-30 08:15:00 SK Prevysov 3 - 1 FC Tachov
2017-04-30 08:15:00 MAS Taborsko B 2 - 0 Chrudim
2017-04-30 15:00:00 Stechovice - SK Zapy
Czech Republic Gambrinus Liga
2017-04-30 15:00:00 MFK Karvina - Hradec Kralove
2017-04-30 15:00:00 Teplice - Synot Slovacko
2017-04-30 15:30:00 Slavia Praha - Baumit Jablonec
Czech Republic U19 League
2017-04-30 12:00:00 Hlucin U19 2 - 2 Mlada Boleslav U19
Czech Republic U21 League
2017-04-30 08:15:00 Dukla PrahaU21 3 - 1 FC Viktoria PlzenU21
2017-04-30 09:00:00 FCBohemians1905 U21 1 - 1 Slovan LiberecU21
2017-04-30 10:00:00 Hradec KraloveU21 3 - 2 Kavina U21
2017-04-30 11:00:00 BrnoU21 4 - 1 Vysocina JihlavaU21
2017-04-30 11:00:00 Mlada BoleslavU21 5 - 1 Ceske BudejoviceU21
2017-04-30 12:00:00 Sparta PrahaU21 - Marila Pribram U21
2017-04-30 12:00:00 Fotbal Trinec U21 - TepliceU21
2017-04-30 12:00:00 FK Baumit JablonecU21 - Slavia PrahaU21
Danish 1st Division
2017-04-30 11:45:00 AB Copenhagen 0 - 3 Vendsyssel
2017-04-30 11:45:00 Helsingor 0 - 0 Skive IK
2017-04-30 11:45:00 Hobro 1 - 2 Roskilde
2017-04-30 11:45:00 Naestved 3 - 3 Vejle
2017-04-30 11:45:00 Fredericia 2 - 2 Fremad Amager
2017-04-30 11:45:00 Herfolge Boldklub Koge 2 - 1 Nykobing Falster
Denmark - 2.Liga
2017-04-30 11:00:00 Greve Fodbold 1 - 3 Hvidovre IF
Denmark - 4.Liga
2017-04-30 11:00:00 Lystrup IF 2 - 1 Randers FC (Youth)
2017-04-30 11:00:00 Aarhus Fremad 2 2 - 2 Vinder Vatanspor-VRI
Denmark Fynsserien
2017-04-30 09:00:00 Glamsbjerg - Munkebo BK
2017-04-30 11:00:00 Aarup BK - Krarup/Espe
2017-04-30 12:45:00 Marstal IF - Næsby 2
Denmark Jyllandsserien P1
2017-04-30 11:00:00 Braedstrup IF - Kolding IF 2
2017-04-30 11:00:00 Agerbaek/Starup - Viborg U19
2017-04-30 11:30:00 Silkeborg KFUM - Soften GF
2017-04-30 13:00:00 B 73 Slagelse - Frem Sakskobing
2017-04-30 13:00:00 TFC Odsherred - Herfolge
Denmark Superligaen
2017-04-30 11:00:00 Viborg 1 - 1 Aalborg
2017-04-30 14:00:00 FC Copenhagen - Lyngby
2017-04-30 15:59:00 Brondby IF - Sonderjyske
Denmark Woman League Divison 2
2017-04-30 11:00:00 Thisted FC (w) - Team Viborg (w)
2017-04-30 11:30:00 Vildbjerg SF (w) - ASA Aarhus (w)
Dominican Republic Liga
2017-04-30 20:00:00 Atletico Vega Real - Atlantico FC
Ecuador Campeonato Serie B
2017-04-30 01:00:00 Pottu Via Ho 2 - 0 Sociedad Deportiva Aucas
2017-04-30 21:00:00 Gualaceo SC - Manta FC
Egyptian Premier League
2017-04-30 17:00:00 EL Ahly - hrbe
England FA Women's Cup
2017-04-30 13:00:00 Chelsea FC (w) - Yeovil Town (w)
2017-04-30 13:00:00 Sunderland (w) - Arsenal Women's
England League 1
2017-04-30 11:00:00 AFC Wimbledon 0 - 0 Oldham Athletic
2017-04-30 11:00:00 Bolton Wanderers 3 - 0 Peterborough United
2017-04-30 11:00:00 Bristol Rovers 3 - 4 Millwall
2017-04-30 11:00:00 Charlton Athletic 3 - 0 Swindon Town
2017-04-30 11:00:00 Fleetwood Town 0 - 0 Port Vale
2017-04-30 11:00:00 Northampton Town 0 - 0 Gillingham
2017-04-30 11:00:00 Oxford United 2 - 0 Shrewsbury Town
2017-04-30 11:00:00 Rochdale 1 - 1 Bradford City
2017-04-30 11:00:00 Scunthorpe United 3 - 1 Coventry City
2017-04-30 11:00:00 Sheffield United 3 - 2 Chesterfield
2017-04-30 11:00:00 Southend United 1 - 0 Bury
2017-04-30 11:00:00 Walsall 1 - 4 Milton Keynes Dons
England U23 League Cup
2017-04-30 12:00:00 Reading U23 4 - 1 Norwich City U23
English FA Women's Premier League
2017-04-30 11:00:00 Durham Wildcats LFC (w) - Barnet (w)
2017-04-30 13:00:00 Everton FC (w) - Brighton H.A. (w)
2017-04-30 13:00:00 Millwall (w) - Doncaster Rovers Belles (w)
2017-04-30 13:00:00 Sheffield (w) - Aston Villa (w)
2017-04-30 14:00:00 Oxford United (w) - Watford (w)
English Premier League
2017-04-30 11:00:00 Manchester United 1 - 1 Swansea City
2017-04-30 13:05:00 Everton - Chelsea
2017-04-30 13:05:00 Middlesbrough - Manchester City
2017-04-30 15:30:00 Tottenham Hotspur - Arsenal
English Women's Conference North
2017-04-30 13:00:00 Derby County (w) - Leicester City (w)
2017-04-30 13:00:00 West Bromwich WFC Women's - Stoke City (w)
English Women's Conference South
2017-04-30 13:00:00 Lewes (w) - Coventry (w)
2017-04-30 13:00:00 Cardiff City (w) - Tottenham Hotspur (w)
2017-04-30 13:00:00 Queens Park Rangers (w) - C K Basildon (w)
2017-04-30 13:00:00 CrystalPalace (w) - Portsmouth (w)
Estonia Esi Liiga
2017-04-30 13:00:00 Tartu FC Santos - Rakvere FC Flora
2017-04-30 15:59:00 Tallinna JK Kotkad - Elva
Estonia Teine Liiga
2017-04-30 13:00:00 JK Sillamae Kalev II - JK Tallinna Kalev II
2017-04-30 13:00:00 Tartu JK Maag Tammeka B - Viimsi MRJK
2017-04-30 15:59:00 keila JK - Joker Raasiku
2017-04-30 15:59:00 Paide Linnameeskond B - Vandra JK Vaprus
Ethiopia Premier League
2017-04-30 11:30:00 Ethiopia Bunna 0 - 0 Jimma Aba Buna
2017-04-30 12:00:00 Adama City 1 - 1 Ethiopia Nigd Bank
2017-04-30 14:30:00 Mekelakeya - Dedebit
FA Cup Malaysia
2017-04-30 13:00:00 Pahang - Negeri Sembilan
2017-04-30 13:00:00 Kedah - Terengganu
Faroe Islands Formuladeildin
2017-04-30 13:30:00 TB Tuoroyri - NSI Runavik
2017-04-30 14:00:00 HB Torshavn - Vikingur Gotu
2017-04-30 14:00:00 KI Klaksvik - EB Streymur
2017-04-30 14:00:00 07 Vestur Sorvagur - Skala Itrottarfelag
FFSA Premier League
2017-04-30 05:30:00 Metrostars SC 4 - 2 Adelaide Blue Eagles
FFSA SLR
2017-04-30 02:30:00 North Eastern MetroStars Reserve 2 - 1 Adelaide Blue Eagles Reserve
Fiji National League
2017-04-30 03:00:00 Nadi FC - Ba
Finland - Kakkonen Lohko
2017-04-30 10:00:00 HauPa 4 - 1 Kajaani HaKa
2017-04-30 14:00:00 GBK Kokkola - Narpes Kraft
Finland Kolmonen
2017-04-30 10:30:00 PK-35 II 1 - 1 ToTe
2017-04-30 11:00:00 AC Kajaani 6 - 0 FC Villiketut
2017-04-30 14:00:00 OTP - SC KuFu-98
Finland Veikkausliga
2017-04-30 13:00:00 IFK Mariehamn - Vaasa VPS
Finland Ykkonen Women
2017-04-30 12:00:00 VIFK Vaasa Women's 1 - 0 RoPS Women
France Ligue 1
2017-04-30 13:00:00 Caen - Marseille
2017-04-30 15:00:00 Dijon - Bordeaux
2017-04-30 19:00:00 Nice - Paris Saint Germain (PSG)
France U19 League Cup
2017-04-30 15:05:00 Montpellier U19 - AuxerreU19
FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
2017-04-30 14:00:00 Metalurg Skopje - Vardar Negotino
2017-04-30 14:00:00 FK Novaci - FK Gorno Lisice
Georgia Division
2017-04-30 12:00:00 Guria Lanchkhuti - WIT Georgia Tbilisi
2017-04-30 12:00:00 Samgurali Tskh - FC Sioni Bolnisi
Georgia Primera Division
2017-04-30 09:30:00 FC Kolkheti Poti 0 - 1 Dinamo Batumi
2017-04-30 11:30:00 Dila Gori 1 - 2 Samtredia
2017-04-30 13:30:00 Torpedo Kutaisi - Dinamo Tbilisi
German 3.Liga
2017-04-30 12:00:00 Preuben Munster 5 - 1 Zwickau
German Bundesliga
2017-04-30 13:30:00 Augsburg - Hamburger SV
2017-04-30 15:30:00 TSG Hoffenheim - Eintracht Frankfurt
German Bundesliga 2
2017-04-30 11:30:00 Erzgebirge Aue 3 - 1 Wurzburger Kickers
2017-04-30 11:30:00 Hannover 96 1 - 0 Fortuna Dusseldorf
2017-04-30 11:30:00 TSV 1860 Munchen 0 - 1 Eintracht Braunschweig
German Frauen Bundesliga
2017-04-30 12:00:00 FCR 2001 Duisburg (w) 3 - 3 SC Sand (w)
2017-04-30 12:00:00 Bayern Munchen (w) - Hoffenheim (w)
2017-04-30 12:00:00 SC Freiburg (w) 4 - 2 SG Essen-Schonebeck (w)
2017-04-30 12:00:00 USV Jena (w) - Turbine Potsdam (w)
2017-04-30 12:00:00 VfL Wolfsburg (w) 8 - 0 Monchengladbach (w)
2017-04-30 12:00:00 Bayer Leverkusen (w) 2 - 2 Frankfurt (w)
Germany Bundesliga II Women
2017-04-30 09:00:00 Bayern Munich II Women 1 - 1 FSV Hessen Wetzlar Women's
Germany Oberliga Bade-Wurttemberg
2017-04-30 12:00:00 Hertha 06 Charlotten - FC Anker Wismar
2017-04-30 12:00:00 Schott Jena 1 - 3 BSG Wismut Gera
2017-04-30 12:00:00 TeBe Berlin 2 - 2 FC Mecklenburg Schwerin
2017-04-30 12:00:00 SV 1899 Merseburg - Einheit Rudolstadt
2017-04-30 12:00:00 TSV Buchholz 08 - SC Condor Hamburg
2017-04-30 13:00:00 DJK Don Bosco Bamberg - Feucht SC
2017-04-30 13:00:00 VfL Oldenburg - Eintracht Northeim
2017-04-30 13:00:00 Vocem - Jose Bonifacio EC
2017-04-30 13:00:00 Rot-Weiss Koblenz - Hertha Wiesbach
2017-04-30 13:00:00 DJK Ammerthal - TSV Aubstadt
2017-04-30 13:00:00 Pirmasens II - Gonsenheim
2017-04-30 13:00:00 SSV Jahn Regensburg II - TSV Bogen
2017-04-30 13:00:00 Hennef 05 - Siegburger SV 04
2017-04-30 13:00:00 FC Viktoria Arnoldsweiler - Borussia Freialdenhoven
2017-04-30 13:00:00 Euskirchen - Blau-Weib Friesdorf
2017-04-30 13:15:00 SpVg Wesseling-Urfeld - Hurth
2017-04-30 13:30:00 Hilal Maroc Bergheim - Bergisch Gladbach 09
2017-04-30 13:30:00 TV Herkenrath - Wegberg-Beeck
Germany Oberliga Niedersachsen - Full Time Result
2017-04-30 13:00:00 TB Uphusen - Arminia Hannover
2017-04-30 13:00:00 SSVg Velbert - VfR Krefeld-Fischeln
2017-04-30 13:00:00 TSV Meerbusch - SC Kapellen
2017-04-30 13:00:00 SC Dusseldorf West - SpVg Schonnebeck
2017-04-30 13:00:00 SF Baumberg - Uerdingen KFC 05
2017-04-30 13:00:00 Bocholt FC - Ratingen SV
2017-04-30 13:00:00 VfL Osnabruck II - Freie Turnerschaft Braunschweig
2017-04-30 18:00:00 ASC Jaraaf - AS Dakar Sacre Coeur
Germany Regionalliga
2017-04-30 11:30:00 VfB Auerbach 0 - 0 BFC Viktoria 1889
2017-04-30 11:30:00 FSV Union Furstenwalde 0 - 0 FC Lokomotive Leipzig
2017-04-30 11:30:00 TSG Neustrelitz 1 - 1 FC Oberlausitz
2017-04-30 11:30:00 Berliner AK 07 1 - 1 Wacker Nordhausen
2017-04-30 12:00:00 Stuttgarter Kickers 6 - 0 Nottingen
2017-04-30 12:00:00 Nurnberg (Youth) 5 - 1 VfR Garching
2017-04-30 12:00:00 St Pauli II 1 - 2 Eintr. Braunschweig (Youth)
2017-04-30 12:00:00 Fortuna Dusseldorf (Youth) 2 - 0 Wattenscheid 09
2017-04-30 13:00:00 SV Meppen - Hamburger SV (Youth)
2017-04-30 13:00:00 FC Hansa Luneburg - Oldenburg
2017-04-30 13:00:00 Germania Egestorf - ETSV Weiche Flensburg
2017-04-30 14:00:00 VfV Borussia 06 Hildesheim - BSV Rehden
Germany Youth U19 League
2017-04-30 09:00:00 Monchengladbach U19 2 - 1 MSV Duisburg U19
2017-04-30 09:00:00 St. Pauli U19 - Energie Cottbus U19
2017-04-30 09:00:00 SC Freiburg U19 - FSV Mainz 05 U19
2017-04-30 09:00:00 VfB Stuttgart U19 - Nurnberg U19
2017-04-30 09:00:00 Stuttgarter Kickers Sv U19 - Hoffenheim U19
2017-04-30 11:00:00 Arminia Bielefeld U19 2 - 1 Wuppertaler SV Borussia U19
2017-04-30 11:00:00 Borussia Dortmund U19 0 - 1 RW Oberhausen U19
2017-04-30 11:00:00 Koln U19 0 - 2 VfL Bochum U19
2017-04-30 11:00:00 Preuben Munster U19 - Fortuna Dusseldorf U19
2017-04-30 11:00:00 Schalke 04 U19 2 - 1 Bayer Leverkusen U19
2017-04-30 11:00:00 Viktoria koln U19 2 - 2 Rot-Weiss Essen U19
2017-04-30 11:00:00 Hannover 96 U19 1 - 1 Eintracht Braunschweig U19
Ghana Premier
2017-04-30 15:00:00 All Stars - Bechem United
2017-04-30 15:00:00 Aduana Stars - Berekum Chelsea
2017-04-30 15:00:00 Liberty Professionals - Tema Youth
Gibraltar Premier Division
2017-04-30 17:00:00 Europa FC - St Joseph FC
GRE U20
2017-04-30 12:00:00 Panathinaikos U20 4 - 0 Larissa FC U20
Greece National A
2017-04-30 15:59:00 Asteras Tripolis - Iraklis
2017-04-30 15:59:00 PAE Atromitos - Platanias FC
2017-04-30 15:59:00 Pas Giannina - AEK Athens
2017-04-30 15:59:00 Panathinaikos - AEL Larisa
2017-04-30 15:59:00 Panaitolikos Agrinio - Olympiakos Piraeus
2017-04-30 15:59:00 Panionios - Levadiakos
2017-04-30 15:59:00 PAOK Saloniki - Kerkyra
2017-04-30 15:59:00 SKODA Xanthi - Veria FC
Greece National B
2017-04-30 13:00:00 AEL Kalloni - Panelefsiniakos
2017-04-30 14:00:00 Panegialios FC - Athletic Union of Sparta
2017-04-30 14:00:00 Aiginiakos FC - Chania FC
2017-04-30 14:00:00 Aharnaikos - Lamia
2017-04-30 14:00:00 Panserraikos - Aris Thessaloniki
2017-04-30 14:00:00 Agrotikos Asteras 3 - 0 Panthrakikos
2017-04-30 14:00:00 Anagenisi Karditsa - Kallithea
2017-04-30 14:00:00 Kissamikos - Trikala
Greece Super League Women
2017-04-30 09:00:00 Olimpiada Imittou Women - PAOK Saloniki (w)
2017-04-30 11:30:00 Aris Salonika Women 0 - 0 AE Glyfadas Women's
Holland Derde Divisie
2017-04-30 12:00:00 Juliana 31 0 - 0 OFC Oostzaan
Holland Ligue 3
2017-04-30 12:30:00 UNA - Jong Sparta Rotterdam (Youth)
Hong Kong FA Cup
2017-04-30 07:00:00 South China AA 1 - 0 Eastern A.A Football Team
Hong Kong First Division League
2017-04-30 05:30:00 Eastern District SA 1 - 3 Kwun Tong
2017-04-30 05:30:00 Kwai Tsing District FA 4 - 1 Tung Sing FC
2017-04-30 05:30:00 Yau Tsim Mong 3 - 0 Flower
2017-04-30 07:30:00 Citizen 1 - 0 Dreams Metro Gallery
2017-04-30 07:30:00 Tai Chung - Wan Chai
Hungary NB ?
2017-04-30 15:00:00 Cegled - Balmazujvarosi FC
2017-04-30 15:00:00 Cigand SE - Kozarmisleny SE
2017-04-30 15:00:00 Dorogi FC - SOROKSAR
2017-04-30 15:00:00 MTE Mosonmagyarovar - Varda SE
2017-04-30 15:00:00 Nyiregyhaza - Szolnoki MAV FC
2017-04-30 15:00:00 Szeged 2011 FC - Budaorsi SC
2017-04-30 15:00:00 Vac-Dunakanyar - Bekescsaba
2017-04-30 15:59:00 Csakvari TK - Szeol
2017-04-30 15:59:00 ZalaegerzsegTE - Soproni SVSE-GYSEV
2017-04-30 17:00:00 Bodajk FC Siofok - Videoton Puskas Akademia
Hungary NB III
2017-04-30 09:00:00 Ferencvarosi TC B 3 - 1 Szigetszentmiklosi
Hungary Womens Division 1 League
2017-04-30 09:00:00 Budapest Honved Woman's - Koka KSK FNLA Women's
2017-04-30 13:00:00 Viktoria FC Szombathely (w) - MTK Hungaria FC (w)
2017-04-30 15:00:00 Ujpesti (w) - Taksony (w)
Iceland Cup
2017-04-30 14:00:00 Dalvik Reynir - Volsungur husavik
2017-04-30 14:00:00 KF Fjardabyggd - Leiknir F
2017-04-30 19:00:00 KF Gardabaer - Grotta Seltjarnarnes
Iceland Premier Division
2017-04-30 17:00:00 IBV Vestmannaeyjar - Fjolnir
2017-04-30 17:00:00 Akranes - Hafnarfjordur
2017-04-30 19:15:00 Valur Reykjavik - Vikingur Olafsvik
IDN D2
2017-04-30 08:00:00 Persinga Ngawi 2 - 0 Persepam Pamekasan
2017-04-30 08:10:00 PSIR Rembang 1 - 1 Persipur Purwodadi
2017-04-30 08:30:00 Persika Karawang 2 - 1 Perserang Serang
2017-04-30 08:30:00 Persita Tangerang 2 - 1 Persikabo Bogor
India I-League 2nd Division
2017-04-30 09:30:00 Delhi FC - Real Kashmir FC
India League Division 1
2017-04-30 11:05:00 DSK Shivajians 4 - 4 Minerva Academy
2017-04-30 13:35:00 Mohun Bagan(Ind) - Chennai City
2017-04-30 13:35:00 Shillong Lajong FC - Aizawal FC
Indonesia Super League
2017-04-30 08:00:00 Persela Lamongan 0 - 1 Bali United
2017-04-30 11:00:00 Barito Putera 2 - 0 Perseru Serui
2017-04-30 11:30:00 PSM Makassar 1 - 0 Persija Jakarta
International Club Friendly
2017-04-30 00:30:00 Rendezvous 1 - 0 BDF Sport Programme
2017-04-30 10:00:00 Firhouse Clover FC 2 - 2 Bluebell United
2017-04-30 14:00:00 PAE Atromitos (w) - Elpides Karditsas Women
2017-04-30 14:00:00 Larisa Women - Amazones Dramas (w)
2017-04-30 17:30:00 Guediawaye FC - Stade de Mbour
Italian Serie A
2017-04-30 10:30:00 AS Roma 1 - 3 Lazio
2017-04-30 13:00:00 Bologna - Udinese
2017-04-30 13:00:00 Cagliari - Pescara
2017-04-30 13:00:00 Crotone - AC Milan
2017-04-30 13:00:00 Empoli - Sassuolo
2017-04-30 13:00:00 Genoa - Chievo
2017-04-30 13:00:00 Palermo - Fiorentina
2017-04-30 18:45:00 Inter Milan - Napoli
Italian Serie B
2017-04-30 15:30:00 Novara - Brescia
Italy C1
2017-04-30 12:30:00 Catanzaro 2 - 0 US Casertana 1908
2017-04-30 12:30:00 Messina 2 - 1 Cosenza Calcio 1914
2017-04-30 12:30:00 Virtus Francavilla 3 - 1 Fondi
2017-04-30 12:30:00 USD Akragas - Juve Stabia
2017-04-30 12:30:00 Paganese 1 - 1 Lecce
2017-04-30 12:30:00 Foggia - Melfi
2017-04-30 12:30:00 Matera 1 - 1 AC Monopoli
2017-04-30 12:30:00 A.S Andria Bat 1 - 1 Reggina
2017-04-30 12:30:00 Catania 3 - 1 US Siracusa
2017-04-30 12:30:00 Taranto Sport 1 - 2 Vibonese
2017-04-30 13:00:00 Pontedera - Piacenza
2017-04-30 15:30:00 Venezia - Albinoleffe
2017-04-30 15:30:00 Lumezzane - Fano Calcio
2017-04-30 15:30:00 Pordenone Calcio SSD - Feralpisalo
2017-04-30 15:30:00 Reggiana - Forli
2017-04-30 15:30:00 Bassano - Gubbio
2017-04-30 15:30:00 Santarcangelo - Mar Ratase
2017-04-30 15:30:00 Modena - Mantova
2017-04-30 15:30:00 SudTirol - Padova
2017-04-30 15:30:00 Teramo - Parma
2017-04-30 15:30:00 Ancona - Sambenedettese
Italy Serie D
2017-04-30 13:00:00 SC Caronnese - Pomigliano
2017-04-30 13:00:00 Castle Witt Lo - Imolese
2017-04-30 13:00:00 Real Forte Querceta - Ponsacco
Ivory Coast Premier Division
2017-04-30 15:30:00 Sewe Sport - ASEC Abidjan
2017-04-30 18:00:00 ASEC MIMOSAS - Tanda
J-League Division 1
2017-04-30 04:00:00 Shimizu S-Pulse 0 - 3 Vegalta Sendai
2017-04-30 05:00:00 Albirex Niigata 0 - 1 Kashiwa Reysol
2017-04-30 06:00:00 Omiya Ardija 1 - 0 Urawa Red Diamonds
2017-04-30 06:00:00 Jubilo Iwata 2 - 2 Consadole Sapporo
2017-04-30 06:00:00 FC Tokyo 1 - 0 Hiroshima Sanfrecce
2017-04-30 07:00:00 Vissel Kobe 0 - 1 Ventforet Kofu
2017-04-30 07:00:00 Kashima Antlers 2 - 1 Sagan Tosu
2017-04-30 08:00:00 Yokohama Marinos 0 - 1 Gamba Osaka
2017-04-30 10:00:00 Cerezo Osaka 2 - 0 Kawasaki Frontale
J-League Division 3
2017-04-30 04:00:00 Gainare Tottori 2 - 2 Grulla Morioka
2017-04-30 04:00:00 AC Nagano Parceiro 0 - 0 FC Tokyo U23
2017-04-30 04:00:00 Fukushima United FC 0 - 1 Gamba Osaka U23
2017-04-30 04:00:00 Azul Claro Numazu 2 - 0 Kagoshima United
2017-04-30 06:00:00 Giravanz Kitakyushu 3 - 2 Yokohama SCC
2017-04-30 08:00:00 FC Ryukyu 1 - 6 Blaublitz Akita
Jamaica Premier League
2017-04-30 20:00:00 Portmore United - Siti Worley Garden J
Japan Challenge League Women
2017-04-30 02:00:00 Yamato Sylphid Women's - Norddea Hokkaido (w)
K League Challenge League
2017-04-30 06:00:00 Bucheon FC 1995 2 - 2 Gyeongnam FC
2017-04-30 06:00:00 Suwon City 3 - 1 Daejeon Citizen
2017-04-30 08:00:00 Seoul E-Land FC 1 - 1 Ansan Mugunghwa FC
Kampuchea Super League
2017-04-30 11:00:00 United CMAC 3 - 1 Electricite du Cambodge
Kazakhstan Division 1
2017-04-30 09:00:00 Ekibastuzets - Baikonur
2017-04-30 09:00:00 FK Kaspyi Aktau - Kyzylzhar Petropavlovsk
2017-04-30 11:00:00 FC Zhetysu Taldykorgan 5 - 0 Bulat Temirtau
2017-04-30 11:30:00 Tarlan 2 - 2 Kairat Academy
Kenya Super League
2017-04-30 12:00:00 Ulinzi Stars Nakuru 1 - 2 Kericho
2017-04-30 13:15:00 Deckard Lian - Weston Shitima
2017-04-30 13:15:00 Gor Mahia - Mathare United
KNVB Cup
2017-04-30 15:59:00 AZ Alkmaar - Vitesse Arnhem
Korea League
2017-04-30 06:00:00 Daegu FC 2 - 1 FC Seoul
2017-04-30 06:00:00 Gwangju Football Club 1 - 0 Jeonbuk Hyundai Motors
2017-04-30 06:00:00 Jeju United 1 - 2 Suwon Samsung Bluewings
2017-04-30 08:00:00 Incheon United 1 - 2 Ulsan Hyundai FC
Kuwaiti Premier League
2017-04-30 12:00:00 Al-Nasar - Al Kuwait SC
2017-04-30 12:00:00 Al Fahaheel SC - Al-Salibikhaet
2017-04-30 12:00:00 Al-Qadsia SC - Al-Salmiyah
2017-04-30 12:00:00 Al-Shabab(KUW) - Al-Yarmouk
2017-04-30 12:00:00 Al-Arabi Club (KUW) - Al-Nasar
2017-04-30 12:00:00 Al-Jahra - Burgan SC
2017-04-30 12:00:00 Khaitan - Al Fahaheel SC
2017-04-30 12:00:00 Al Kuwait SC - Al-Qadsia SC
2017-04-30 12:00:00 Al-Sahel - Al-Shabab(KUW)
2017-04-30 12:00:00 Al-Ttadamon(KUW) - Kazma
2017-04-30 12:00:00 Yarmouk - Al-Salmiyah
2017-04-30 14:35:00 Al-Arabi Club (KUW) - Al-Ttadamon(KUW)
2017-04-30 17:10:00 Khaitan - Al-Jahra
L-League Division 2
2017-04-30 04:30:00 Setagaya Sfida (w) 1 - 0 Kibi International University (w)
Latvia Division 2
2017-04-30 11:00:00 Jekabpils - Rezekne/BJSS
2017-04-30 15:00:00 FK Staiceles Bebri - Ogres FK 33
Latvian Higher League
2017-04-30 13:00:00 FK Ventspils - Rigas Futbola skola
2017-04-30 15:00:00 Jelgava - Caramba/Dinamo Riga
Liga de Elite
2017-04-30 10:30:00 Benfica de Macau - Lai Chi
2017-04-30 12:30:00 PSP Macau - Cheng Fung
Liga Nacional de Guatemala
2017-04-30 17:00:00 Suchitepequez - Petapa
2017-04-30 17:00:00 Deportivo Mictlan - Marquense
2017-04-30 17:30:00 Antigua GFC - Guastatoya
2017-04-30 18:00:00 Malacateco - Xelaju MC
2017-04-30 21:00:00 CSD Municipal - Coban Imperial
2017-04-30 21:00:00 CSYD Carcha - C.S.D. Comunicaciones
Lithuania - 1.Division
2017-04-30 14:00:00 Kauno Zalgiris - Utenis Utena
2017-04-30 15:30:00 FK Zalgiris Vilnius - Atlantas Klaipeda
Luxembourg National Division
2017-04-30 14:00:00 F91 Dudelange - US Rumelange
2017-04-30 14:00:00 Fola Esch - Red Boys Differdange
2017-04-30 14:00:00 UN Kaerjeng 97 - Racing Union
2017-04-30 14:00:00 US Mondorf-les-Bains - Hamm RM Benfica FC
2017-04-30 14:00:00 UNA Strassen - Jeunesse Esch
2017-04-30 14:00:00 Victoria Rosport - CS Petange
Macedonian First Football League
2017-04-30 14:00:00 FK Korzo Prilep - FK Shkendija 79
2017-04-30 14:00:00 Sileks - Bregalnica Stip
2017-04-30 14:00:00 FC Vardar Skopje - Pobeda Prilep
2017-04-30 14:00:00 Pelister Bitola - FK Makedonija
2017-04-30 14:00:00 Renova Cepciste - Rabotnicki Skopje
Malaysia FAM League
2017-04-30 08:45:00 PJ Rangers 2 - 1 Penjara FC
2017-04-30 09:10:00 UKM FC - Felcra FC
2017-04-30 12:45:00 DBKL FC - MoF FC
Malaysia Premier League
2017-04-30 12:00:00 PDRM - PKNP FC
2017-04-30 12:00:00 Kuantan FA - Sabah
2017-04-30 12:00:00 Kuala Lumpur - ATM
2017-04-30 12:00:00 MISC-MIFA - Perlis
Malta First Division League
2017-04-30 14:00:00 Sirens - Qormi F.C
2017-04-30 14:00:00 Senglea Athletic - Naxxar Lions
2017-04-30 14:00:00 Lija Athletic - Mqabba FC
2017-04-30 15:00:00 Fgura United - Gharghur
Malta Premier League
2017-04-30 14:00:00 Hibernians FC - St. Andrews
2017-04-30 15:00:00 Gzira United - Birkirkara FC
Malta Women Division 1
2017-04-30 09:00:00 Gozo FC (w) - Birkirkara (w)
Mexico Primera Divison A
2017-04-30 02:00:00 CSyD Dorados de Sinaloa 0 - 2 FC Juarez
2017-04-30 22:00:00 Mineros de Zacatecas - Lobos BUAP
Mexico Segunda Division
2017-04-30 22:00:00 Calor de San Pedro - CD Cuautla
Mexico Youth U20
2017-04-30 14:00:00 Toluca U20 - Queretaro U20
2017-04-30 17:00:00 Puebla U20 - Necaxa U20
Moldova Divizia Nationala
2017-04-30 14:00:00 FC Milsami - Saxan Ceadir Lunga
2017-04-30 14:00:00 FC Olimpia Balti - Dinamo-Auto
2017-04-30 14:00:00 Sheriff Tiraspol - Speranta Nisporeni
2017-04-30 14:00:00 FC Dacia Chisinau - CS Petrocub
2017-04-30 14:00:00 Zimbru Chisinau - FC Academia Chisinau
Montenegro Division 2
2017-04-30 16:30:00 Celik Niksic - Radnicki Berane
2017-04-30 16:30:00 FK Bratstvo Cijevna - Cetinje
2017-04-30 16:30:00 FK Ibar Rozaje - FK Berane
2017-04-30 16:30:00 KOM Podgorica - Mornar
2017-04-30 16:30:00 Otrant - Jezero Plav
National Premier Leagues Western Australia
2017-04-30 07:00:00 Stirling Lions 1 - 2 Balcatta FC
Nicaragua Apertura league
2017-04-30 21:00:00 Diriangen - Real Esteli
2017-04-30 21:00:00 UNAN Managua - Juventus Managua
Nigerian Premier League
2017-04-30 15:00:00 Enugu Rangers International - Gombe United
2017-04-30 15:00:00 Kano Pillars - Niger Tornadoes FC
NOR D4
2017-04-30 11:00:00 Halsen 3 - 6 Staal Jorpeland
2017-04-30 11:00:00 Hou Ge Xinte B team 0 - 1 Forde
2017-04-30 13:00:00 FF Lillehammer - Tynset
2017-04-30 13:00:00 Senja - Mjolner
2017-04-30 13:00:00 Gjovik Lyn - Raufoss IL B
2017-04-30 14:00:00 Ostsiden IL - Oppsal
2017-04-30 15:00:00 Funnefoss/Vormsund - IF Floya
2017-04-30 15:59:00 Stord IL - Lysekloster
2017-04-30 15:59:00 Lyn Oslo - Eidsvold IF
2017-04-30 15:59:00 Pors Grenland - FK Tonsberg
2017-04-30 18:00:00 Sola - Madla IL
North American Soccer League
2017-04-30 02:05:00 San Francisco Deltas 0 - 1 New York Cosmos
Northern NSW U20 League
2017-04-30 02:45:00 Adamstown Rosebud U20 2 - 0 Lambton Jaffas U20
Norway 2.Liga
2017-04-30 13:00:00 Nybergsund IL Trysil - Baerum SK
2017-04-30 13:00:00 Egersunds IK - Vidar
2017-04-30 13:00:00 Fram Larvik - Nest Sotra
2017-04-30 14:00:00 Asker - Skeid Oslo
2017-04-30 14:00:00 Nardo FK - Byasen Toppfot
2017-04-30 15:59:00 Bryne - Hodd
Norway Adeccoligaen
2017-04-30 13:00:00 Mjondalen IF - Kongsvinger
2017-04-30 15:59:00 Strommen - FK Arendal
2017-04-30 15:59:00 Ranheim IL - Asane Fotball
2017-04-30 15:59:00 Ullensaker/Kisa IL - Fredrikstad
2017-04-30 15:59:00 Sandnes Ulf - Tromsdalen
2017-04-30 15:59:00 Floro - Elverum
2017-04-30 15:59:00 Jerv - Levanger FK
2017-04-30 17:00:00 Bodo Glimt - Start IK
Norwegian Tippeligaen
2017-04-30 15:59:00 Stabaek - Haugesund
2017-04-30 15:59:00 Sandefjord - Molde
2017-04-30 15:59:00 Aalesund FK - Tromso IL
2017-04-30 15:59:00 Kristiansund BK - Stromsgodset
2017-04-30 15:59:00 Sogndal - Lillestrom
2017-04-30 18:00:00 Odd Grenland - Valerenga
NSW Premier League
2017-04-30 06:05:00 Sydney United 5 - 0 PCYC Parramatta Eagles
2017-04-30 06:45:00 A.P.I.A. Leichhardt Tigers 1 - 2 Sydney Olympic
2017-04-30 07:00:00 Hake Ya Dong in Sydney City 2 - 1 Sydney FC (Youth)
NSW-N Premier League
2017-04-30 04:30:00 Adamstown Rosebuds FC 1 - 3 Lambton Jarvis
OFC Champions League
2017-04-30 02:00:00 Auckland City 3 - 0 Team Wellington
Pakistan vest Football League
2017-04-30 01:00:00 Sporting San Miguelito - SD Atletico Nacional
2017-04-30 21:00:00 Leones de America FC - Deportivo Municipal San Miguelito
2017-04-30 23:00:00 Costa Del Este - Atletico Chiriqui
Paraguayan Division 2
2017-04-30 19:00:00 Deportivo Santani - Club Fernando de la Mora
2017-04-30 19:00:00 Deportivo Caaguazu - River Plate (PAR)
2017-04-30 19:00:00 Deportivo Liberacion - resistencia SC
2017-04-30 19:00:00 29 de setiembre - caacupe
2017-04-30 19:00:00 Sportivo Iteno - Fulgencio Yegros
2017-04-30 19:00:00 Ovetense FC - General Caballero
Peru B League
2017-04-30 01:00:00 Sport Boys 3 - 2 Club Deportivo Sport Loreto
2017-04-30 20:30:00 Univ.Cesar Vallejo - Los Caimanes
Peru Primera Division
2017-04-30 15:59:00 Inti Gas Deportes - Sporting Cristal
2017-04-30 18:15:00 Real Atletico Garcilaso - Universitario De Deportes
2017-04-30 20:30:00 Juan Aurich - Sport Huancayo
2017-04-30 21:00:00 Alianza Lima - Comerciantes Unidos
2017-04-30 23:15:00 Sport Rosario - Dep.San Martin
Poland Ekstraklasa
2017-04-30 13:30:00 Jagiellonia Bialystok - Pogon Szczecin
2017-04-30 15:59:00 Legia Warszawa - Wisla Krakow
Poland Mloda Ekstraklasa
2017-04-30 10:00:00 Gornik Zabrze (Youth) 2 - 2 Lech Poznan (Youth)
2017-04-30 10:00:00 Warta Poznan Youth 2 - 0 Zha Buse U19
2017-04-30 10:00:00 Resovia Youth 0 - 2 LKS Lodz (Youth)
2017-04-30 11:00:00 Arka Gdynia (Youth) 4 - 0 Gryf Slupsk Youth
Portugal Campeonato Nacional
2017-04-30 15:00:00 Atletico Sport Reguengos - Moura
2017-04-30 15:00:00 CD Operario - Louletano
2017-04-30 15:00:00 Casa Pia AC - aljustrelense
2017-04-30 15:00:00 Pampilhosa - Sanjoanense
Portugal Champions NACIONAL Juniores B
2017-04-30 10:00:00 Spg C Braga U17 - oeiras U17
2017-04-30 10:00:00 Porto Sad U17 - Sporting Lisbon Sad U17
2017-04-30 10:00:00 Academica Coimbra U17 - Benfica Sad U17
Portugal Primera Liga
2017-04-30 15:00:00 FC Arouca - Moreirense
2017-04-30 15:00:00 Feirense - Maritimo
2017-04-30 17:00:00 Sporting Braga - Sporting Lisbon
2017-04-30 19:15:00 Belenenses - Pacos de Ferreira
Portugal Segunda Liga
2017-04-30 10:15:00 CF Uniao Madeira 2 - 2 Aves
2017-04-30 14:00:00 Porto B - Sporting CP B
2017-04-30 15:00:00 SL Benfica B - Academica Coimbra
2017-04-30 15:00:00 Olhanense SC - SC Freamunde
2017-04-30 15:00:00 SC Covilha - Gil Vicente
2017-04-30 15:00:00 Fafe - Viseu
2017-04-30 15:00:00 FC Famalicao - Vizela
2017-04-30 15:00:00 Penafiel - Santa Clara
2017-04-30 15:00:00 Cova Piedade - Varzim
Primera Division de Chile
2017-04-30 15:00:00 O.Higgins - San Luis Quillota
2017-04-30 18:30:00 CSD Antofagasta - Audax Italiano
2017-04-30 21:00:00 Colo Colo - Palestino
Primera Division de Colombiano-Apertura
2017-04-30 00:45:00 La Equidad 0 - 1 Deportivo Cali
2017-04-30 19:00:00 Aguilas Doradas - Atletico Bucaramanga
2017-04-30 21:00:00 Millonarios - Atletico Huila
2017-04-30 22:15:00 America de Cali - Tigres Zipaquira
2017-04-30 23:00:00 Atletico Junior Barranquilla - Dep.Independiente Medellin
Primera Division de Ecuador
2017-04-30 16:15:00 CD El Nacional - Liga Dep. Universitaria Quito
2017-04-30 17:00:00 CD Clan Juvenil - Independiente Jose Teran
2017-04-30 18:30:00 Macara - Universidad Catolica
2017-04-30 22:30:00 Club Sport Emelec - Delfin SC
Primera Division de El Salvador
2017-04-30 01:00:00 CD FAS 0 - 1 CD Sonsonate
2017-04-30 01:00:00 Aguila - CD Dragon
2017-04-30 01:00:00 Luis Angel Firpo 1 - 1 Alianza FC
2017-04-30 01:00:00 Santa Tecla 0 - 0 A.D. Isidro Metapan
2017-04-30 01:00:00 CD Universidad de El Salvador 1 - 0 CD Pasaquina
Primera Division de Mexico
2017-04-30 02:00:00 Club America 1 - 2 Atlas
2017-04-30 17:00:00 Toluca - Queretaro FC
2017-04-30 23:00:00 Puebla - Necaxa
Primera Division de Paraguay
2017-04-30 14:00:00 Independiente Luque - Olimpia Asuncion
2017-04-30 21:00:00 Cerro Porteno - Libertad
2017-04-30 23:10:00 Guarani CA - General Diaz
Primera Division de Uruguay
2017-04-30 18:30:00 Wanderers FC - Defensor Sporting Montevideo
2017-04-30 18:30:00 El Tanque Sisley - Danubio FC
2017-04-30 18:30:00 Racing Club Montevideo - Plaza Colonia
2017-04-30 21:00:00 Nacional Montevideo - Rampla Juniors FC
Primera Division de Venezuela
2017-04-30 15:00:00 Atletico Venezuela - Aragua FC
2017-04-30 19:00:00 Atletico Socopo FC - Estudiantes Merida FC
2017-04-30 19:30:00 Portuguesa FC - Zulia FC
2017-04-30 20:00:00 Trujillanos - Monagas SC
2017-04-30 21:00:00 Deportivo Lara - Deportivo Anzoategui
2017-04-30 23:00:00 Carabobo FC - Caracas FC
Prince Faisal bin Fahad CupU21
2017-04-30 17:45:00 Al-Fateh U21 - Al IttihadU21
2017-04-30 17:45:00 Al Hilal U21 - Al-Shabab(KSA) U21
2017-04-30 17:45:00 Al Jeel U21 - Al Ahli Jeddah U21
2017-04-30 17:45:00 Al Khaleej U21 - Al-FaysalyU21
2017-04-30 17:45:00 Al Wehda U21(KSA) - Al-Nasr(KSA) U21
2017-04-30 17:45:00 Hajer U21 - Al-Taawon U21
2017-04-30 17:45:00 Uhud U21 - Al-QadasiyaU21
Professional Tunisian League 1
2017-04-30 14:45:00 Club Africain - Esperance Sportive de Tunis
2017-04-30 14:45:00 ES du Sahel - Sifakesi
2017-04-30 14:45:00 Etoile Metlaoui - US Ben Guerdane
QLD Premier League
2017-04-30 04:00:00 Sunshine Coast FC 0 - 7 Moreton Bay United
Romania - Liga 2 Seria
2017-04-30 08:00:00 Juventus Bucuresti 3 - 1 CS Balotesti
2017-04-30 08:30:00 Dunarea Calarasi 1 - 0 UTA Batrana Doamna
Romania Liga I
2017-04-30 15:00:00 Pandurii Targu-Jiu - CS Voluntari
2017-04-30 17:30:00 CFR Cluj - CS Universitatea Craiova
Russia Division 2
2017-04-30 08:00:00 FK Chita 3 - 0 Dinamo Barnaul
2017-04-30 08:00:00 Zvezda Irkutsk 1 - 2 Irtysh 1946 Omsk
2017-04-30 11:00:00 Chertanovo Moscow 2 - 2 Dinamo Briansk
2017-04-30 11:00:00 Zenit-Izhevsk 1 - 2 Syzran
2017-04-30 11:00:00 Alania Vladikavkaz 3 - 1 FK Chayka K-SR
2017-04-30 11:00:00 FK Kolomna 0 - 2 Dinamo Moscow B
2017-04-30 12:00:00 Arsenal Tula II - Chertanovo Moscow
2017-04-30 12:00:00 Avangard - FK Ryazan
2017-04-30 12:00:00 Dinamo Briansk - Vityaz Podolsk
2017-04-30 12:00:00 FC Energomash Belgorod - FK Kaluga
2017-04-30 12:00:00 Saturn Moscow - Torpedo moskva
2017-04-30 12:00:00 Kuban Krasnodar B 1 - 2 FK Biolog
2017-04-30 12:00:00 Mashuk-KMV 0 - 1 FK Angusht Nazran
2017-04-30 12:00:00 Stavropolye-2009 0 - 0 Legion Dynamo
2017-04-30 12:00:00 Dnepr Smolensk 0 - 2 Torpedo Vladimir
2017-04-30 12:00:00 Volga Tver 0 - 3 Dolgiye Prudy
2017-04-30 12:00:00 Metallurg Lipetsk 1 - 2 Saturn Moscow
2017-04-30 13:00:00 Dynamo Kirov - FC Lada Togliatti
2017-04-30 13:00:00 FK Afips - Druzhba Maykop
2017-04-30 13:00:00 Chernomorets Novorossiysk - Zhemchuzhina Sochi
2017-04-30 13:00:00 Rotor Volgograd - Torpedo Armavir
2017-04-30 13:00:00 Spartak Kostroma - Dinamo St Petersburg
2017-04-30 13:00:00 FK Oryol 0 - 3 Torpedo moskva
2017-04-30 14:00:00 KAMAZ Naberezhnye Chelny - Nosta Novotroitsk
2017-04-30 14:00:00 Volga Ulyanovsk - Chelyabinsk
2017-04-30 14:00:00 SKA Rostov - FK Krasnodar II
2017-04-30 14:00:00 Solaris - Tekstilshchik Ivanovo